Witaj!
Zadanie na rozgrzewkę:
Co będziesz robił dzisiaj na lekcji?
Dzisiaj będziesz wykonywał zadania samodzielnie.
Jest to tak zwana praca samodzielna ucznia.
1. Zacznijmy od tego, co to jest samodzielność.
Samodzielność to umiejętność radzenia sobie bez pomocy innych. Samodzielność to pierwszy krok ku dorosłości.
Po co ona jest? Na przykład po to, abyś poradził sobie z odrabianiem prac domowych sam.
2. Jak będzie wyglądała twoja praca? Najpierw obejrzysz filmik, na którym pani czyta polecenia do zadań znajdziesz je w czytance na stronach 26 i 27. Potem wykonasz te zadania w zeszycie z języka polskiego.
3. Podpowiedź dla Ciebie.
- Zacznij od zapisania w zeszycie z języka polskiego Temat: Wiem, jak pisać!
- Następnie obejrzyj cały filmik.
- Potem odtwórz go jeszcze raz, ale zatrzymuj po wysłuchaniu polecenia do każdego zadania. Przeczytaj jeszcze raz samodzielnie polecenie w czytance i wykonaj to zadanie w zeszycie.
- Pamiętaj zawsze zapisuj numer zadani i stronę np. Zadanie 1, strona 26.
- Gdy już skończysz i jesteś pewien, że wszystko zrobiłeś tak, jak w poleceniu, wysłuchaj kolejnego polecenia z filmiku, znów zatrzymaj odtwarzanie, przeczytaj polecenie i wykonaj zadanie.
- Staraj się pracować samodzielnie. Możesz poprosić o małą pomoc rodziców .
- Po skończonej pracy, zrób zdjęcia i prześlij do czwartku do mnie.
Czas na ruch.
- Rozgrzewka:
- Ćwiczenia z nietypowym przyborem.
Do wykonania tych ćwiczeń przygotuj sobie 4 rolki papieru toaletowego. Obejrzyj filmik i wykonaj ćwiczenia. Ustal z opiekunami ile powtórzeń danego ćwiczenia masz wykonać np.: ćwiczenia z unoszeniami nóg nad wieżą z papieru 10 razy.
- Rozluźnienie
KĄCIK RÓŻNOŚCI
Dzisiejsza propozycja:Zwierzęta w Australii:
https://www.youtube.com/watch?v=Y8j5C5vA9t4
Do jutra!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz